VC10F1.2K
Wirewound Resistors - Through Hole 1.2K OHM 10W 5% +150 PPM
product image
VC10F1.2K Picture
SeekIC No. : 001668590 Detail
VC10F1.2K: Wirewound Resistors - Through Hole 1.2K OHM 10W 5% +150 PPM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VC10F1.2K
Mfg:
Honeywell
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 1.2 KOhms Tolerance : 5 %
Power Rating : 10 Watts Temperature Coefficient : 150 PPM / C
Termination Style : Axial Product : Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel
Description
Series :
Operating Temperature Range :
Dimensions :
Packaging :
Termination Style : Axial
Tolerance : 5 %
Product : Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel
Power Rating : 10 Watts
Temperature Coefficient : 150 PPM / C
Resistance : 1.2 KOhms